Matkaauto rent

Matkaauto rent

Millega peaks esmakordsel matkaauto rendi puhul arvestama?

Matkaauto rent huvitab paljusi reisisõpru. Matkaautos on küll olemas enamus samad mugavused mis ka tavalises kodus, kuid mõned asjad töötavad autos teistmoodi.

Matkaauto antakse üle täis tangitud kütusepaagiga. Värskevee paak on samuti täidetud. Matkaautode tootjad soovitavad sõitval autol täita ainult kolmveerand paaki sest sõites võib erinevatest korkidest ja avadest pisut vett lekkida.

Matkaauto puhas vesi

Värske veepaak on meie matkaautol 115L. Sellest veekogusest jätkub säästlikult ümber käies kahele inimesele, kes mõlemad ka hommikul dushi all käivad, tavaliselt kaheks ööpäevaks. Peale seda peab veepaaki uuesti täitma. Kui Te ei peatu kämpingus siis on paaki võimalik täita ka näiteks kütusetanklates kohas kus täidetakse aknapesu ämbrit. Autos on selleks olemas sobiliku kinnitusega voolik ning ka 19L värskevee valget värvi kanister mis aitab siis kui autot ei saa kraani lähedale ajada või vooliku keermed ei sobi.

Matkaauto hallvesi

Hallvee paak on värske veepaagist 20L väiksem kuna dushi all käies läheb osa veest kehale ja nõusid pestes teistele pindadele ning kõik ei lähe äravoolu. Kõige lihtsam on hallvee paaki tühjendada samal ajal kui täidate värske veepaaki. Hallvee paaki läheb vesi ainult kraanikaussidest ning dushi äravoolust. Käte-, nõude- ning dushipesu vesi ei ole mürgine kuid tavaliselt lõhnab pisut ebameeldivalt kuna nõudepesust sattunud toiduosad tekitavad veepaagis seistes ebameeldivat lõhna. Seda paaki on võimalik tühjendada nii kämpingus kui ka osades tanklates ning teeäärsetes parkimispeatustes välismaal. Paljud mitte kämpingutes peatujad tühjendavad seda paaki ka looduses sest seal ei ole midagi mürgist või kahjulikku loodusele. Kui Teie parkimiskohas hallvee paaki tühjendada ei saa siis selleks on meil olemas autos musta värvi 19L kanister.

Matkaauto WC

Kasutatakse Thetford kassett süsteemi ning selle paagi mahutavus on 18L. Kahe inimese tavakasutuse puhul on seda vaja kahe öö tagant tühjendada. Kuna wc paagis kasutatakse ebameeldiva lõhna peatamiseks ning paagi sisu vedelikuks muutmiseks sinist keemiat siis seda paaki tühjendatakse ainult selleks mõeldud kohtades kämpingutes või tanklates. Kui ei ole kusagilt tühjenduskohta võtta siis saab paagi tühjendada vajadusel ka tavalisse wc potti. Kuidas tean kas paagid hakkavad tühjaks või täis saama? Matkaautol on elamuosa ukse üleval indikaatoritega näidikud mis näitavad kui täis parasjagu paak on ning palju pinget on akudes. Ka WC kassetil on näidik olemas mis näitab selle täituvuse astet.

Matkaauto elekter

Matkaautos on kaks akut millest üks käivitab auto mootori ning teine hoolitseb elamuosa voolutarbe eest. Kui auto elamuosa aku on tühjaks tarbitud siis auto mootor käivitub ikkagi ning sõites laeb elamuosa aku uuesti täis. Kui olete kämpingus kus 220V elekter on olemas, soovitame auto ühendada kaasasoleva kaabliga vooluvõrku sest nii laeb alati automaatselt ka auto elamuosa aku. Kui välist vooluvõrku pole siis elamuosa ainult aku peal võib kesta 1 päevast kuni 5 päevani olenevalt sellest kas vaatate ka telerit või kasutate mõnda muud seadet mis rohkem voolu tarbib. Matkaautos ei ole vooluinverterit mis tekitaks Teile 220V voolu, olemas on ainult otse akult tulev 12V vool. Kui ühendate ennast kaabliga välisesse 220V vooluvõrku on koheselt olemas ka elamuosa pistikutes 220V vool. Arvestage sellega kui võtate telefoni või mõne muu seadme laadija kaasa, Teil võiks olla võimalus neid 12V peal laadida. Autos on olemas sigaretisüütaja -> usb otsad läbi mille saab telefone laadida.

Gaas matkaautos

Autos on kaks 11kg gaasiballooni mida kasutab pliit, külmkapp, veeboiler ning salongisoojendusseade. Suvisel perioodil jätkub ühest 11kg balloonist tavaliselt 7-10 päevaks. Autot rendile võttes on Teie kasutusperioodi jaoks gaasi piisavalt balloonides olemas. Kui aga peaks balloon tühjaks saama siis on seda lihtne teise vastu vahetada. Gaasiballoonid asuvad kõrvalistujapoolses garaazi osas luugi taga. Kui reisite pikemalt kui 20 päeva siis uue gaasi ballooni saab osta tanklast või näiteks AGA või Reola gaasi punktidest. Baltimaades kasutatakse laialt levinud standardit mis on sama nagu Saksamaal kuid gaasiballooni suurus ning kinnitusotsad võivad riigiti erineda. Kui peale gaasiballoni vahetamist ei taha külmkapp või salongi soojendus kohe uuesti tööle hakata pange 20 sekundiks kõik pliidirauad tööle ja käivitage samal ajal külmik ning salongisoojendus. Pliit aitab uuest balloonist gaasi voolama saada ning teistele seadmetele ette toimetada.

Matkaauto soojendus ja jahutus

Nii salongi kui ka veesoojendus töötab matkaautol gaasi pealt. Sooja veeboiler on väike (10L) ning näiteks dushi all käies peab selleks, et sooja vett ka loputamiseks jätkuks vee peale keha märjaks tegemist korraks sulgema. Gaasiboiler teeb vee soojaks 10-15 minutiga ning kui soe vesi on valmis kustub truma combi seadmel oranz tuli ning jääb põlema ainult roheline tuli. Salongiõhu soojendusel on olemas termostaat mis laseb valida soovitava soojendusastme ning seejärel lülitab seade ise soojenduse sisse siis kui temperatuur soovitust allapoole langeb. Kui salongisoojendus on sees peab stabiilselt põlema valitud numbri all roheline tuli. Kui roheline tuli vilgub soojendus ei tööta. Suvisel ajal jahutamiseks kasutatakse enim akende avamist (kõikidel akendel, luukidel ja uksel on putukavõrgud). Kui kuumus on talumatu siis aitab ka auto enda konditsioneeri tööle jätmine koos töötava mootoriga.

Kuskohast leida ööbimiskohti

Matkaauto rent on lihtne aga kuskohast leida kohti kus veeta öö? Meie regioonis on üks parimaid äppe ning veebilehti www.park4night.com

Matkaauto rent ja sellega sõitmine

Auto täismass on alla 3,5 tonni ning sõita võib B kategooria juhilubadega. Matkaautode ehitamisel kasutatakse erinevate tootjate kaubikute raamkeresi koos armatuuri ning mootoriga. Meie buss on Ford Transiti raamkerel ehk siis armatuur ja nuppude asetus on sama nagu tavalisel Transitil. Enamus esmakordseid reisijad kardavad, et matkabuss on teistel liiklejatel jalus sest mootor ei jaksa bussi piisavalt kiiresti liigutada. Seda pole vaja karta sest näiteks meie bussi 103kw mootor liigutab bussi vajadusel kiirteel ka üle 140km/h kiirusega. Enamus matkabussid sõidavad liikluses aeglasti sest inimesed kes nendega reisivad tahavad ümbritsevaga tutvuda ning nad on puhkusel ja neil ei ole kuhugi kiiret. Pidurdades ning ülesmäge liikudes peab arvestama, et auto tühimass on 3 tonni ning sõiduautost suurem mass eeldab pikemat pidurdusmaad. Sõitmine on jõukohane ka keskmiste oskustega juhile ning karta pole midagi.

Detailsema ülevaate kuidas meie matkaautot kasutada näeb siit videost:

Nüüd oled hästi ettevalmistatud matkaautoga reisiks ning paras aeg on broneering teha